Geleceğimiz Çocuklar

Dünkü yazımda da belirttiğim gibi çocuklara bakım veren yetişkinlere yardımcı olmadan çocuklara yardımcı olamazsınız. Çünkü çocukların yetiştirilmesinde farkı yaratan öncelikle anne babalardır. Sonra bu anne babaların yarattığı toplumdur. Bugünkü çocukların iyi yetişmesi demek yarınki toplumumuzun daha sağlıklı, huzurlu olması demektir.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk şöyle söylemiş: “Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar!

Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir.”

Vizyoner liderimiz neredeyse 100 yıl önceden geleceğimizi yaratacak olan çocukları yetiştiren anne-babaların eğitilmesi gerekliliğine değinmiş.

Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını kutluyoruz. Vatanımızın bağımsızlığının ilan edildiği bu günü Atatürk’ün çocuklara armağan etmesi çok anlamlı. Çocukların sağlıklı bir çocukluk yaşamaları, kendilerini gerçekleştirecekleri ortamın desteklenmesi, potansiyellerini parlatmaları için bilinçle yetiştirilmesi yolunda izindeyiz Ata’m.

Sağlıklı nesillerden oluşacak Türk toplumunu geliştirmek, yarınlarda daha güzel bir Türkiye’de yaşamak için çalışıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.❤

Bu yazıyı paylaş

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top