Anneler Buluşuyor - Gülşah Bastıyalı Uzunlar

Anne Buluşmaları

Anne  Buluşmaları eğitimleri 5 modülden oluşmaktadır. Aşağıda bu modüller hakkında bilgileri ve buluşmalara katılan annelerin yorumlarını görebilirsiniz.
 
1. Modül: Anne olsam da önce insanım. 
2. Modül: Sakin ebeveynlik. 
3. Modül: Mükemmel değil yeterliyim. 
4. Modül: Bağlantıda ebeveynlik. 
5. Modül: Sınırlarımı koruyorum.

1. Modül: ANNE OLSAM DA ÖNCE İNSANIM

Bu modülde anne kimliğinde nasıl hissettiğimizi, anneliğe dair yanıltıcı inançlarımızı, gerçek yaşamla uyumlu olmayan beklentilerimizi, yaşadığımız kimlik karmaşasını konuşuyoruz. Bol bol paylaşım yapıyoruz, kendi deneyimlerimizi anlatarak diğer annelerle bağlantı kuruyoruz. Anne olmadan önceki kimliğimizle bağlantıya geçerek onunla şefkatle vedalaşıyoruz ve yeni ben’i inşa ederken neleri nasıl hayatımıza entegre edebileceğimizi konuşuyoruz. 
 
Bu çok samimi sohbette birbirimizi yargısızca dinlemeyi, şefkatle sarmalamayı, duymaya ihtiyacımız olan cümleleri kendimize ve diğer annelere vermeyi deneyimliyoruz. Sonunda herkes şifalanarak, anne kimliğini daha fazla sahiplenerek ama aynı zamanda da kendini hatırlayarak sohbeti kapatıyoruz. 

Katılımcılar Neler Dediler?

Sizi tanıdığıma çok sevindim. Bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Samimi oluşunuz, sakinliğiniz, dinginliğiniz ve insanı yönlendiriş biçiminiz çok hoşuma gitti. Çok iyi geldi; çünkü bebeğim olduktan sonra ilk kez kendim için bir şey yaptım. Bir de üstüne başkalarını dinledim. Başkalarını dinlerken bir nevi de içimden şükrettim gibi oldu. Annelerin birbirini dinlemesini sağlamanız bile başlı başına yeterliydi, sadece bu bile çok önemli. Kendinizi anne kimliğinizle ortaya koymanız çok değerliydi. Çok teşekkür ederim.

Didem

Nazikliğiniz, naifliğiniz, duru anlatımınız çok iyi geldi. Mükemmel bir gruptu. Farklı hikayeleri, farklı dünyaları dinlediğim için çok mutlu oldum. Hafifledim, inanın içim soğudu diyebilirim. Çünkü yalnız olmadığımı hissettim. Konuşmak için şans verilmesi çok kıymetli geldi. Bana en iyi gelen şey istemeyi öğrenmek oldu. O kadar her şeyi kendim yapmaya odaklıyım ki; belki yanımdakine fırsat vermiyorum. Fırsat vermedikçe de karşımdaki vurdumduymaz bir hal alıyor. Artık isteyeceğim bir bardak su, sarılmak, dokunmak. Ağzınıza, yüreğinize, emeğinize sağlık. Çok çok teşekkür ederim.

Seyhan

Kendi adıma oluşturduğumuz çemberde beni kısıtlayan şeylerin aslında çocuğumdan başka nedenlerinin de olduğunu ve de aslında farkında olmadan ikamelerini bulduğumu anladım. Tekrar kıymetli vaktinizi bize ayırdığınız için teşekkürler. Diğer modüllerde görüşmek üzere.

Serpil

Güler yüzünüz ve içtenliğiniz sohbete renk kattı, iyi ki katılmışım, iyi ki sizi tanımışım. Hayatımızda farkındalık duygusunun önemini hatırlattınız çok teşekkür ederim. Sizi tanımak çok güzel, güven veriyorsunuz bana. Tekrar görüşmek dileğiyle.

Gamze

Bu fırsatı bize tanıdığınız için çok teşekkür ederim. Benim için duygularımı, hissettiklerimi sözlü olarak ifade etmek çok zor. İlk olarak bunu biraz aşabildim, bunun için size çok teşekkür ederim. Sonrasında annelikle ilgili yaşadığım kaygılarda, korkularda, yetersizlik duygusunda yalnız olmadığımı aslında bir çok annenin de benim gibi hissettiğini öğrendim. Sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Bir dahaki modüllerde görüşmek üzere.

Halime

Sizinle tanıştığımıza çok memnun oldum. Yeni insanlar tanımak ve ortak noktalarımızın bulunduğu insanlarla bir arada olmak çok güzeldi genel olarak. Farkındalık yaratmak, fikir vermek , fikir almak bana çok iyi geldi ve çok memnun oldum.. Her modülde kesinlikle birinci sırada yer almak isterim.

Yağmur

Öncelikle böyle bir buluşmayı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Çok keyifli bir üç saatti. Kendimi çok sıcak ve güzel bir ortamda buldum. Yalnız olmadığımı, diğer annelerle benzer sorunlar kaygılar yaşadığımı gördüm. Bu bana çok iyi geldi. Sohbeti kapattıktan sonra da bayağı düşündüm. Hatta yaptığımız çalışmayı inceledim. Umarım tekrarı olur diye geçirdim aklımdan. Bu sohbet kendime daha anlayışlı merhametli davranmam gerektiğini ve her şeyi kontrol edemeyeceğimi bazı sorunların kendimden kaynaklı olmadığını farkettirdi bana. Bunun için çok teşekkürler. Bundan sonra bir şeyleri akışına bırakmaya ve kendime zaman vermeye karar verdim. Sizi tanıdığım için çok memnunum.

Merve

Benim için çok güzel bir buluşma oldu. Kendimde fark etmem gereken ne kadar çok şey varmış meğer... Sizin verdiğiniz o güzel enerji için de çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Nurdan

"Bu akşam açıkçası bana terapi gibi geldi. İnsan ne kadar bilse de her annenin bu yollardan geçtiğini duymak daha farklı hissettiriyor. Kendimle olan zamanı arttırabileceğimi fark ettim. Diğer modüller için de heyecanlandım. Tekrar teşekkür ederim."

Seda

"Bu buluşma beni çok mutlu ve rahatlamış hissettirdi. Bugünden kendime kalan en güzel şey, birlikteliğin ve paylaşmanın, dinlenmenin, anlaşılmanın verdiği iç huzur ve rahatlama sanırım. Bu alanı açtığın için gönülden teşekkür ederim. Hep çok kıymet veriyordum çalışmalarına, bir kez daha şükranlarımı borç bilirim sana. İyi ki varsın."

Ayça

  2. Modül: SAKİN EBEVEYNLİK

  Bu Modülde Neler Kazanacaksınız?
  • Anne Olarak hayatımızdaki stres faktörleri neler? 
  • Sakin kalabilmenin pratik adımları nelerdir? 
  • Bir öfke patlaması sonrasında çocuğumuzla bağlantıyı nasıl sürdürebiliriz? 
  • Bağırmadan beni dinlemiyor diyenler için çocuğumuza kendimizi sakince ifade edersek bizi dinlemesini nasıl sağlarız? 

  Katılımcılar Neler Dediler?

  Bana "sakin kalabilmek" ve "ebeveyn olmak" tabirlerinin aslında ne kadar kolay bir araya gelebileceğini gösterdin. Beni tetikleyen durumları, kriz anını nasıl yönetebileceğimi, en önemlisi de çocuklarımla ilişkimi bozmadan nasıl sözümü dinletebileceğimi o kadar sade ve anlaşılabilir anlattın ki keşke diyorum bu eğitimi çocuklar çok küçükken alsaymışım. Ne kadar tecrübelensek de, her öğrendiğimiz bilgiyle çocuklarla aramda daha sağlam ilişki kurabildiğimi öğrendim sayende. Sakin kalabilmenin aslında hiç de zor olmadığını anladım. Her modülde anlattığın birbirinden kıymetli bilgiler için tekrar çok teşekkürler. Bir sonraki modülü sabırsızlıkla bekliyorum. İyi ki varsın. Sen hep anlat.

  Pınar

  Gülşah Hanım öncelikle enerjinizle daha iyi oluyorum. Bu akşamdan çok keyif aldım çünkü sizi daha fazla dinledikçe her modülde değişim yaşıyorum. Her modülde hazırladığınız materyalden ve sizin desteğinizden dolayı minnettarım. Varlığınızla ruh beslenmesi yaşıyorum sayenizde. İyi ki varsınız, teşekkür ederim.

  Seyhan

  Bu eğitim modüllerini çok sevdim, diğerlerine de katılmayı istiyorum. Senin anlatım tarzını beğeniyorum. Bilimsellikle beraber anlaşılır bir dil kullanman ve örneklerle desteklemen anlaşılır kılıyor. Bu eğitimde özellikle problem anına değil de altında yatan sebebe odaklanmak gerektiğini ve bunu da kriz anı yerine sakin bir anda yapmak gerektiğini fark ettim.

  Seda

  Yine çok keyifli ve dolu dolu bir akşamdı. Sakin Ebeveynlik modülünde baskı uygulamadan bağırıp çağırmadan şiddetsiz bir iletişimin yöntemlerini ve kendimi kontrol edebilmenin mümkün olduğunu öğrendim. Hangi durumlarda öfkelendiğimi anlayarak sorunu çözmenin yöntemlerini öğrendim. Sakin kalabilmenin artılarının çocuğuma olan etkilerini artık çok daha önemsiyorum. Yeni şeyler öğrenmenin yanında bazı anlatılanları da doğru yaptığımı fark etmek beni ayrıca keyiflendirdi. Kendimi alkışlıyorum. İlk modülde artan farkındalığım giderek artmaya devam ediyor ve kendimi rahatlatmayı artık başarıyorum. Emekleriniz için çok teşekkürler Gülşah Hanım.

  Merve E.

  Gülşah Hanım; değerli vaktinizi bize ayırıp bize sakin ebeveynlik hakkında hem eğitim hem hoş sohbetinizle destek olduğunuz için yürekten teşekkür ediyorum. Bu güzel ortama vesile olduğunuz için kendi adıma çok teşekkür ederim. Diğer eğitimlerinizde yine sizlerle olmayı çok isterim. Sizi sevgiyle kucaklıyor başarılarınızın devamını diliyorum.

  Merve S.

  Doğuma birkaç gün var derken minik bugün gelmeye karar verdi. Şu anda hastanedeyim. Eğitim çok güzeldi. Hepsini uygulamaya çalışacağım. Sizi tanıdığım için çok mutlu oldum. Tekrar görüşmek üzere.

  Aylin

  Merhaba Gülşah Hanım, sizi iyi ki tanımışım. Bu sabahtan itibaren eğitimde gördüğüm, duyduğum şeyleri hayata geçirmeyi hedefledik eşimle de güzelce konuştum. Ne yanlışlar yapıyoruz, ne yapmamız gerekiyor bunun çözümü için elimizden tuttunuz, ışık oldunuz. Hemen bu sabah bazı teknikleri uyguladım ve sakince kahvaltımızı yapmayı başardık. O da bir birey, çocuk ne anlar gözüyle bakmıyoruz artık inşallah her şey daha güzel olacak. Sizi çok sevdim. Diğer modüllere de fırsat buldukça katılmak istiyorum. Sevgilerimle.

  Semiha

  Sevgili Gülşah Hanım, dün akşamki arkadaş buluşması samimiyeti veren eğitim için çok teşekkür ederim. Yeni ebeveynlik yolculuğumda sakin kalabilmenin önemini bir kez daha anladım ve uygulayabileceğim farklı yöntemler öğrendim. Başka annelerin de tecrübelerinden ve bakış açılarından istifade edebilmek iyi hissettirdi bana. Uygulama kısmında da yoluma ışık tutacak sözleriniz. İyi ki sizinle kesişti yolum, iyi ki bildiklerimi pekiştirme ve yeni şeyler öğrenme fırsatı bulabildim. Sonraki modüllerde buluşmak ümidiyle.

  Ela

  Eğitim gayet faydalıydı, annelik tamamen sabır işi, bir de ilgilenme. Hakikaten bir görev ya da kariyer gibi bir yolculuk. Eğitimde çocukla iletişimde net olmak gerektiğini, ikna yoluna gitmeyi, alternatifler sunarak kararlara dahil etmenin önemini anladım.

  Ayşin

  Öfkeyle yüzleşmek hele ki çocuklarımız söz konusu olduğunda çok zor. Çok büyük bir yük. Fakat eğitim sırasında içim çok çok ferahladı; neredeyse aynı şeyleri bir şekilde uyguladığımı gördüm ve en başta kendime öfkelenmekten ne kadar yorulduğumu anladım. Katılan diğer annelerle ortak çabamızın, bizi buluşturan o saf niyetin güzelliği beni çok etkiledi. O kadar bilip, okumama rağmen, senden duyduğum bilgiler çok daha farklı etki yarattı. Senin güzel enerjin ve sorulara verdiğin yaklaşımlar çok etkili oldu. Sen bol bol konuş, çok keyifliydi seni dinlemek. İyi ki katılmışım, sürdürülebilir olması için elimden geleni yapacağım. Çok teşekkürler.

  Ayça

  Eğitimden istifade ettim. Samimi bir ortam olması, karşılıklı iletişime yer vermeniz, kendi yaşantınızdan örnekler vermeniz benim kendimi daha rahat hissetmeme ve aklıma takılan konuları daha rahat size danışabilmeme yardımcı oldu. İlginiz, samimiyetiniz ve emeğiniz için teşekkür ederim.

  Nur

   Anneler Buluşuyor - Kayıt Formu


    Kaydolmak İstediğiniz Modül

    Bu yazıyı paylaş