Anne Olmadan Önce Olduğunuz İnsanı Hatırlıyor Musunuz?

Anne olunca hayatta yepyeni bir rol ediniyoruz. Mevcut olan evlat, eş, arkadaş, iş kadını vs gibi diğer rollerimize bir de annelik ekleniyor.

Fakat annelik öyle kapsayıcı, bizi o kadar içine alan bir rol ki; gerek hormonlar gerek çocuğumuza duyduğumuz o büyük sevgi, gerek ilk aylarda ve yıllarda tüm zamanımızı alması nedenleriyle diğer kimliklerimizi ve en önemlisi o rolden önce kim olduğumuzu unutabiliyoruz.

Anneliğin bizi değiştirmesi beklenen bir durumdur ve normaldir. Hiçbirimiz anne olduktan sonra yüzde yüz aynı insan kalmayız; ancak o eskiden olduğumuz insanı da hatırlıyor muyuz? Onu da hala içimizde bir yerde taşıdığımızın farkında mıyız?

En azından ilk ayların yoğunluğundan çıktıktan sonra onunla irtibata geçmeye çalışın. Değiştiğinizi kabul ederek; eskiden olduğunuz insanı da hatırlayarak onu beslemenin yöntemlerini düşünün.

Neler yaparak kendinizi bir bütünlük içinde daha iyi hissedersiniz? Hangi alanlarda yapacağınız ne gibi değişiklikler hayatınızdaki dengeyi yeniden hissetmenizi sağlar?

Bu yazıyı paylaş

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top